Wydarzenie Zimowe 2019

Hoł, hoł, hoł … khem … drodzy gracze!

Jesteśmy zachwyceni, że w tym roku znów możemy rozsiać trochę zimowego klimatu w świecie Rail Nation. Wydarzenie Zimowe powraca!

Wydarzenie Zimowe zostanie aktywowane na wszystkich właściwych serwerach na osiem dni licząc od 12 grudnia 2019 r. od godziny 14.00 (CET). Zabawa w zasadzie polega na tym samym, co w zeszłym roku. Przeczytaj TUTAJ ponownie post na blogu na ten temat.

Każdemu, kto chce od razu wkroczyć do zabawy, chcemy nadmienić, że może wygrać szereg nagród i specjalnych punktów wydarzenia (Diamenty).

Ci z Was, którzy brali udział ostatnim razem, zapewne pamiętają, że niektórym graczom udało się wykorzystać nasz system, razem współpracując, działając umiejętnie i nie śpiąc. To pozwoliło im zarobić astronomiczne ilości Diamentów. Nie spodziewaliśmy się tego, co spowodowało wiele problemów. Wszystko to zostało już naprawione i chociaż eksperckie umiejętności i monitorowanie cen jest nadal ważne, nie można już nadużyć tej mechaniki.

W tym roku po raz kolejny próbowaliśmy znaleźć datę, która pozwoliłaby wziąć udział w Wydarzeniu Zimowym możliwie największej liczbie serwerów. Chcieliśmy mieć pewność, że regiony mające zaledwie kilka serwerów nie zostaną całkowicie wykluczone. Ponadto pracujemy nad rozwiązaniem, abyśmy mogli w przyszłości zaoferować dogodniejsze terminy dla tego rodzaju wydarzeń. Ponieważ nasi programiści mają obecnie pełne ręce roboty z HTML5, a także muszą przygotowywać regularne aktualizacje błędów i ulepszeń w przyszłym roku, opcja ta w tegorocznym Wydarzeniu Zimowym nie będzie możliwa. Jeśli nie możesz wziąć udziału w wydarzeniu zimowym na serwerze, na którym zazwyczaj grasz, zalecamy rozegranie wydarzenia na innym serwerze. W ten sposób nie przegapisz ani zabawy, ani Diamentów!

 

Pytania i odpowiedzi:

Na czym dokładnie polegają zmiany równoważące?

  • Nie jest już możliwe posiadanie więcej niż 100 jednostek określonego surowca lub przekroczenie tego limitu przy pomocy bezpośrednich zakupów. Jednak nadal jest to możliwe w przypadku pakietów i losowych nagród.
  • Ceny zasobów będą się teraz zmieniać znacznie wolniej.
  • Przy sprzedaży surowców pobierana jest opłata w wysokości jednej monety.
  • By mieć pewność, że wygrana nie zależy za bardzo od przypadku, początkowa wartość monet zawartych w pakietach z monetami została zmniejszona o 25 %.

Jeśli mimo to, uda nam się zdobyć wiele Diamentów, czy możemy je zatrzymać?

Pewnie!

Nie rozumiem o co chodzi w tym wydarzeniu. Co muszę zrobić?

Obszerne wyjaśnienie tego wydarzenia możesz znaleźć TUTAJ. Co więcej, samo wydarzenie zostanie ponownie wyjaśnione w grze, po jego aktywowaniu.

Czy muszę brać w tym udział?

Nie. Pomimo, że wydarzenie jest dostępne na większości serwerów, jeśli nie chcesz się bawić lub jeśli nagrody nie są dla Ciebie ważne i chcesz po prostu nadal grać w Rail Nation to możesz zwyczajnie je zignorować.

Na jakich serwerach odbędzie się wydarzenie?

Pełną listę serwerów, na których wydarzenie jest aktywne, a na których nie, można znaleźć TUTAJ.

Co powinienem zrobić, jeśli Wydarzenie Zimowe nie jest dostępne na moim serwerze?

Jeśli nadal chcesz zagrać w tym wydarzeniu, zalecamy po prostu przeniesienie się na inny serwer, na którym wydarzenie jest dostępne. Listę serwerów z wydarzeniem znajdziesz TUTAJ. Po prostu poszukaj serwera, który najbardziej ci się podoba.

Kiedy zakończy się Wydarzenie Zimowe?

Zakończy się dokładnie po ośmiu dniach, czyli 20 grudnia 2019 r. o godz. 14.00 (CET).

Właśnie rozpoczęło się Wydarzenie Zimowe i pokazuje mi się niepoprawna wartość diamentu na rynku zimowym. Co mogę zrobić?

Problem powinien zniknąć po ponownym wczytaniu gry.

Spełniłem wymagania zadania, ale wygląda na to, że nie zostało on zaliczone. Co mogę zrobić?

Prawdopodobnie rozpocząłeś misję w niewłaściwym czasie. Pamiętaj, że widoczne są także zadania z następnego dnia. Pozwala to odpowiednio przygotować się do nich. Ale zadania można zaliczyć tylko wtedy, gdy są faktycznie aktywne.

To jeszcze nie 12 grudnia, a na moim dworcu kolejowym jest już nowy budynek. Czy wydarzenie zostało przyśpieszone?

Nie, bez obawy.  Jarmark zimowy ma trzydniowy czas budowy, chyba że serwer nie był jeszcze uruchomiony w ciągu tych trzech dni. Rzeczywiste wydarzenie zimowe rozpocznie się 12 grudnia, jak to zapowiedzieliśmy.