Tips & Tricks

Jesteś nowym graczem i potrzebujesz wskazówek, aby jak najlepiej zacząć? A może jesteś weteranem, który chce zoptymalizować swój najlepszy styl gry? Tutaj znajdziesz szereg szybkich wskazówek dotyczących gry.
Drodzy gracze, W Rail Nation jedna rzecz jest najważniejsza: duch zespołowy! Oprócz celu, jakim jest zbudowanie własnego imperium kolejowego, szybko zdacie sobie sprawę, że sam w sobie nie jest on zbyt obiecujący. Pracujecie więc wspólnie w stowarzyszeniach, miastach i finałowych metropoliach. Dobra strategia, mądre sojusze i przyjazna współpraca tworzą niepowtarzalne poczucie przynależności, które ostatecznie prowadzi do sukcesu. A co ważniejsze, zapewnia niezwykły urok i zabawę Rail Nation. Życzę wszystkim dobrej zabawy z Rail Nation! Bruno Hertlein, Game Designer

Współpraca

Dołącz do utworzonego stowarzyszenia. Nie tylko zyskasz znaczne korzyści dla siebie, ale także poznasz cenne wskazówki od innych graczy. Wspólna gra daje po prostu więcej zabawy!

Imperium kolejowe

Zawsze jeśli to możliwe najpierw rozbudowuj lokomotywownię na stacji. Możesz wtedy posiadać więcej lokomotyw i przewozić więcej towarów, uzyskując w ten sposób większy dochód i prestiż.

Łańcuchy dostaw

Używaj łańcuchów dostaw w rozkładach (np. drewno -> deski, deski -> miasto). W ten sposób masz mniej pustych przebiegów i możesz zarobić więcej pieniędzy i zazwyczaj większy prestiż.

Zarządzenie stacją

Jeśli grasz w aktywnym stowarzyszeniu jak najwcześniej rozbuduj restaurację, centrum handlowe i hotel. Twoi towarzysze będą regularnie zbierać dla Ciebie bonusy.

Duch nauki

Rozbuduj laboratorium przynajmniej na tyle, aby móc zbadać sprzęg w każdej erze. Potem, jeśli na zakończenie ery nadal masz punkty badań, możesz szybciej rozpocząć badanie nowych lokomotyw. Pełne konto w banku, przy zmianie er pomaga jak najszybciej rozbudować lokomotywownię.

Lepszy przegląd

Używaj widżetów. Pozwalają śledzić postępy wszystkich podłączonych miast i jednym kliknięciem zbierać bonusy członków stowarzyszenia.

Wspólnota w finale

Finał największych metropolii rozpoczyna się po szóstej erze. Podczas finału ważne jest, aby grać razem jako drużyna i słuchać tego, co ogłaszają doświadczeni gracze. Sukces osiągnąć można tylko wtedy, gdy wszyscy będą współpracować.

Rozpocznij karierę

Staraj się zdobywać osiągnięcia kariery i od razu je wykorzystywać. To nie tylko podniesie Twój poziom kariery, ale także udostępni własną lokomotywę kariery, którą możesz ulepszać.

Wycieczka poznawcza

Po zapoznaniu się z grą i rozegraniu kilku rund, rzuć okiem na wszystkie scenariusze Rail Nation. Dodaje to świeżości do gry, a także jeszcze więcej zabawy.

Nowe wyzwania

Jako doświadczony gracz nie powinieneś przegapić specjalnych serwerów okolicznościowych. Na przykład na Platform X zawsze odkryjesz nową mechanikę gry.