Wkrótce zacznie się wydarzenie zimowe!

Witajcie miłośnicy kolei,

Nadchodzi zima! Po wyjątkowo w tym roku długim lecie temperatury w końcu spadają i powoli rozpoczyna się najbardziej przytulna pora roku. To czas kąsającego zimna na dworze i miłego ciepełka pod kocem w domu. Oczywiście w Rail Nation zauważamy te zmiany i chcemy wprowadzić trochę zimowego nastroju.

Z przyjemnością ogłaszamy po raz pierwszy wydarzenie zimowe!

Do normalnych elementów gry dołączają specjalne nowe funkcje, dostępne tylko przez ograniczony czas. Zadania, nowy budynek na stacji kolejowej, nowa waluta, nowe surowce i nowe wyzwanie, które wymaga przemyślnego zaplanowania wydawania tych surowców… i oczywiście nagrody odpowiednie do tych wysiłków!

Wydarzenie zimowe będzie miało miejsce przez 8 dni od 6 grudnia na następujących serwerach:

LINK

Wydarzenie to można podsumować w tych punktach:

 • Zbieraj zimowe monety
 • Kupuj za zimowe monety zimowe surowce
 • Przy pomocy zimowych surowców odsłaniaj pola na planszy, aby dotrzeć do znajdującego się na końcu bonusowego losu
 • Zbierz jak najwięcej diamentów z bonusowych losów
 • Zdobywaj wiele innych nagród
 • Na koniec wydarzenia zyskaj punkty kariery za posiadanie najwięcej diamentów

 

Poniżej wyjaśniamy szczegółowo poszczególne elementy wydarzenia:

 

To są zimowe monety, podstawowa waluta wydarzenia zimowego. Możesz je zdobyć za zimowe surowce, wykonując zadania, na jarmarku, odsłaniając pola na torze wydarzenia

 

 

Tutaj widać pięć nowych zimowych surowców. Można je kupować pojedynczo lub w paczkach za zimowe monety. Ceny pojedynczych surowców zmieniają się w zależności od popytu i podaży na całym serwerze. Dlatego ważne jest to, kiedy i ile surowców się kupuje, a kiedy je sprzedać za zimowe monety.

Wszystko to odbywa się na zimowej planszy, która wygląda tak:

Na górze planszy widać menu handlu surowcami zimowymi oraz ich obecne ceny. W lewym dolnym rogu widać pakiety surowców, które także można kupić za zimowe monety.

Na środku planszy jest trasa. Tutaj możesz odsłaniać pola za surowce wyświetlone na nich. W ten sposób możesz poruszać się w prawą stronę, do bonusowego losu. Odsłaniając pola trafisz niekiedy na niespodziankę.

W prawym dolnym rogu widać także przyciski prowadzące do zadań i rankingu diamentów.

Posiadane zimowe monety i diamenty są wyświetlone w prawym górnym rogu. Z kolei w lewym górnym rogu widać poziom zimowego jarmarku oraz liczbę diamentów, które trzeba zebrać do rozbudowy tego budynku.

Zimowy jarmark Cóż, powinniśmy pewnie wyjaśnić, co to takiego. Zimowy jarmark to nowy budynek, który można znaleźć na stacji kolejowej.

Można w nim regularnie zdobywać zimowe monety. Jak inne budynki, zimowy jarmark ma swój poziom. Jeśli jarmark ma wyższy poziom, dostaniesz mały bonus do zimowych monet, jakie dostajesz za ukończone zadania. Bonus ten pozostanie ważny na wszystkie potencjalne wydarzenia w przyszłości i ich walutę! Poziom zimowego jarmarku podnosi się w zależności od tego, ile diamentów zbierzesz. Diamentów nie trzeba na to wydawać, poziom zależy po prostu od tego, ile się ich zebrało.

Bonusowy los także jest bardzo ważny ― to największe źródło diamentów.

Można oczywiście mieć trochę szczęścia i odkryć diamenty przy odsłanianiu pól lub na zimowym jarmarku, ale większość zdobywa się z bonusowych losów. Bonusowy los zawiera nie tylko diamenty, ale też jedną z następujących nagród:

 • Darmowe losy na loterię
 • Złoto
 • Zimowe monety
 • Dodatkowe diamenty
 • Konto Plus
 • Nową bonusową lokomotywę wydarzenia
 • Specjalne Złoto wydarzenia lub gorączkę zimowych monet

Opłaca się odblokować bonusowy los jak najwięcej razy. Szczególnie, że od liczby zebranych diamentów będzie zależało, ile punktów kariery dostanie się na koniec tego wydarzenia. Ranking diamentów dostępny jest przez cały czas wydarzenia. Pozycja gracza jest obliczana jako procent najlepszych graczy na danym serwerze.

Życzymy Wam dużo dobrej zabawy, niech wygra gracz o najbardziej zimowym duchu walki!

 

Pytania i odpowiedzi:

Czy mogę kupić zimowe monety za Złoto?

Nie, jest to niemożliwe.

Czy zadania są trudniejsze do wykonania na serwerze, gdzie trwa wczesna era?

Nie, ciężko pracowaliśmy nad dostosowaniem zadań do różnych er. Poza tym każdy walczy tylko z graczami z tego samego serwera, gdzie wszyscy mają takie same warunki.

Czy otrzymam więcej punktów kariery i diamentów oraz wyższy poziom budynku wydarzenia, jeśli gram na wielu światach gry?

Nie. Jeśli grasz na wielu światach gry, liczyć się będzie tylko ten, gdzie zdobędziesz najlepszy wynik. Liczba punktów kariery oraz poziom budynku wydarzenia będą określone przez właśnie ten świat gry.

Dla której ery bonusowa lokomotywa wydarzenia została zaprojektowana? Czy zyskam przewagę, gdy zdobędę ją we wczesnej erze?

Statystyki bonusowej lokomotywy wydarzenia są dostosowane do ery, w której ją wygrasz. Będzie mniej więcej tak samo pomocna w każdej erze.

Jaka jest najlepsza strategia do wygrania?

To musisz odkryć samodzielnie 😉

Czy surowce zimowe są w jakiś sposób powiązane z towarami transportowanymi w grze?

Nie, surowce zimowe są używane tylko na zimowej trasie.

Wspomnieliście przyszłe wydarzenia… co to takiego będzie?

Jeszcze o tym nie zdecydowaliśmy. Jeśli spodoba się Wam obecne wydarzenie, będziemy chcieli przeprowadzać podobne w przyszłości.

Czemu wydarzenie nie odbywa się na niektórych światach gry?

Dotyczy to serwerów, na których wydarzenie wypadłoby w czasie trwania rozgrywki finałowej oraz tych, które zaczynają się zbyt późno lub kończą zbyt wcześnie, przez co wydarzenie nie mogłoby potrwać pełnego czasu.

Co stanie się z zimowym jarmarkiem po wydarzeniu?

Zimowy jarmark zniknie ze stacji kolejowej i pojawi się, być może w innej postaci, jeśli odbędą się kolejne, podobne wydarzenia. Pozostanie w tym wypadku na tym samym poziomie.

Jak długo można zatrzymać bonusową lokomotywę? Tylko do końca wydarzenia czy do końca serwera?

Bonusowa lokomotywa pozostanie do końca serwera.

Czy bonusową lokomotywę można kupić za Złoto?

Nie, jest to niemożliwe.

Czy wydarzenie wymaga ode mnie kupowania Złota?

Nie. Niektóre zadania można wykonać tylko przy pomocy Złota, ale aktywny w wydarzeniu gracz powinien zawsze zdobywać dość Złota, aby wykonać te zadania.

Czemu zimowy jarmark ma tak długi czas przeładowania?

Zrobiliśmy to celowo, aby zarówno wytrawni gracze jak i ci, którzy nie mają tak dużo czasu, mieli wyrównane szanse w grze.