HTML5 – Oto aktualny stan

Drodzy gracze,

Chcemy przekazać Wam trochę najnowszych informacji na temat aktualnego stanu gry w wersji HTML5.

Dla niezorientowanych: przechodzimy z wersji Flash na HTML5, ponieważ obsługa Flasha przez przeglądarki zakończy się w przyszłym roku.
Jakiś czas temu, na krótko przełączyliśmy już wszystkie rosyjskie i niemieckie serwery na HTML5. Zauważyliśmy wtedy, że chociaż u większości gra działała płynnie, kilku graczy wciąż miało poważne problemy z wydajnością w nowej wersji gry. Dlatego zdecydowaliśmy się na powrót do wersji Flash, aby dopracować wersję HTML5.

Dziś jesteśmy właśnie w trakcie tych prac i chcemy wyjaśnić, co to dokładnie oznacza. Zgłoszenia błędów, które otrzymaliśmy w poprzednim teście na żywo, nie wskazywały na konkretną przyczynę, ale były raczej ogólnymi problemami z wydajnością.

Na szczęście zidentyfikowaliśmy obszar o dużym potencjale poprawy wydajności: elementy interfejsu użytkownika (UI).
Aktualnie procesy w tle towarzyszące przenoszeniu lub zmianie elementu UI wymagają ponownego całkowitego przeliczenia. Inne elementy UI, które są połączone z tym elementem, również muszą zostać ponownie przeliczone. I jak lawina, kolejne elementy UI połączone z tymi elementami, również muszą zostać ponownie przeliczone.
Ten łańcuch niepotrzebnych, skomplikowanych przeliczeń może zużyć całe zasoby procesora przeznaczone dla zakładki przeglądarki, a następnie doprowadzić do problemów z pamięcią, powodując w efekcie problemy z wydajnością.

Nasi programiści pracują obecnie nad zmianą sposobu działania tych przeliczeń interfejsu. Najprościej rzecz ujmując, jeśli element UI użytkownika zostanie zmieniony to sprawdza, które elementy wymagają przeliczenia, zamiast wywoływać łańcuch ponownego przeliczania wszystkiego.
Poprawa tego to dość skomplikowany proces, ale uważamy, że warto podjąć ten wysiłek. Nie możemy jeszcze podać dokładnej daty, ale chcieliśmy przynajmniej dać wgląd w to, co dokładnie robimy teraz z wersją HTML5.

 

Z niecierpliwością oczekujemy wejścia w nową erę Rail Nation. Będziemy przekazywać Wam kolejne wiadomości, gdy tylko będzie to możliwe.

 

Twój Zespół Rail Nation