Aktualizacja 4.13: wydajność, okno stowarzyszenia, balans i więcej

Drodzy gracze,

W pierwszej części Rozkładu Jazdy Rail Nation 2019 pisaliśmy już o aktualizacji 4.13 i zmianach z nią związanych. Jako, że jest to stosunkowo duża aktualizacja, która zawiera masę oczekiwanych usprawnień, postanowiliśmy przyjrzeć się jej dokładniej.

Usprawnienia wydajności i łatanie błędów

W centrum tej aktualizacji są usprawnienia wydajności gry. W Rozkładzie Jazdy Rail Nation opisaliśmy już łatwo zauważalne usprawnienia list lokomotyw i wagonów. Przewijanie list jest dużo płynniejsze, liczba klatek na sekundę jest wyższa, a obciążenie pamięci zdecydowanie zmniejszone. Poza tym interfejs listy wagonów został całkowicie przerobiony, co dało jeszcze lepszą wydajność.

Nie poprzestaliśmy jednak na tym! Postanowiliśmy dokładnie sprawdzić, jak wygląd mapy wpływa na wydajność gry. Doprowadziło nas to do zmiany, która polega na tym, że ładowane są tylko te elementy mapy, które są widoczne. Oszczędza to pamięć i jeszcze bardziej poprawia wydajność.

Poza tym ta aktualizacja ma też szereg łatek błędów. Tym razem jest ich aż 65! Oprócz różnorakich drobiazgów naprawione zostały problemy z kasowaniem wątków stowarzyszenia i odpisywaniem na prywatne wiadomości.

Nowe okno stowarzyszenia

Współpraca i gra zespołowa to bardzo ważne elementy Rail Nation ― a przez to także stowarzyszenia. Z tego powodu całkowicie przerobiliśmy okno stowarzyszenia tak, aby kluczowe informacje były bardziej widoczne i łatwiej dostępne. Na światy gry, które się rozpoczną po wprowadzeniu aktualizacji trafi nie tylko szereg mniejszych usprawnień, ale także nowa funkcja automatycznego przyjmowania nowych członków sojuszu. Stowarzyszenia będą dzięki temu mogły łatwiej uzupełnić swoje szeregi, a nowi gracze szybciej znajdą dom dla siebie. Poza tym łatwiej teraz składać podania do stowarzyszeń lub zmieniać stowarzyszenie, jeśli się tego chce.

Wszystkie szczegóły na temat nowego okna stowarzyszenia opisaliśmy TUTAJ, na forum.

Zmiany balansu

Z uwagą przeglądamy forum i czytamy Wasze komentarze. Po przeanalizowaniu danych i ich dogłębnym przedyskutowaniu wprowadzamy teraz pewne zmiany balansu gry. Możecie przeczytać więcej na ten temat TUTAJ w pierwszym poście Rozkładu Jazdy Rail Nation.

Co więcej, słuchamy Waszych opinii i na tej podstawie całkowicie przerobiliśmy łowców pociągów. Pojawiają się oni teraz rzadziej i dają dużo większe nagrody. W efekcie nie trzeba tak często szukać łowców, a w sumie zyski są na podobnym poziomie. Inną przyczyną frustracji dla wielu z Was było to, że często trzeba było za długo czekać na znalezienie poszczególnych łowców. To się już nie powtórzy, bo nie tylko znacząco zwiększyliśmy prawdopodobieństwo pojawienia się rzadkich łowców, ale dodaliśmy system, który spowoduje, że na żadnego łowcę nie będzie się czekać zbyt długo.

Inne ulepszenia

Aktualizacja zawiera też ulepszenia, które nie całkiem pasują do innych kategorii. Nie są to łatki błędów, ale też nie można ich nazwać całkowicie nowymi funkcjami czy zmianami balansu. Ale po co komu kategorie! Aktualizacja 4.13 wprowadza następujące dodatkowe usprawnienia (większość z nich tylko na nowych światach gry!):

  • Na loterii widoczne są teraz wszystkie nagrody. Można dzięki temu zobaczyć także nagrody jeszcze niedostępne oraz sprawdzić, jakie mają wymagania (od razu po aktualizacji).
  • Aby ułatwić planowanie można teraz zobaczyć następnych sześciu (zamiast dwóch) pracowników na nadchodzących aukcjach (tylko nowe światy gry).
  • Gracze z bardzo małą ilością prestiżu nie są już brani pod uwagę przy liczeniu zużycia towarów przez miasto, ani w atrakcjach (od razu po aktualizacji).
  • Koszt ulepszania siedziby głównej został obniżony o około połowę (na nowych światach gry).
  • Jeśli nagroda na loterii nie może być już zdobyta ze względu na osiągnięcie limitu (np. 30 dni Konta Plus), wypłacane są teraz średnio dużo wyższe nagrody niż wcześniej (od razu po aktualizacji).
  • Bonus początkowy dla graczy rozpoczynających grę w późnej erze został podniesiony (na nowych światach gry).

 

Więcej informacji oraz daty aktualizacji poszczególnych serwerów znajdziecie tutaj, na forum.

Cieszymy się, że możemy w końcu opublikować tę aktualizację dla Was wszystkich. Życzymy Wam dużo dobrej zabawy w tej ulepszonej wersji Rail Nation.

Wasz Zespół RN