Rail Nation: Konkurs na lokomotywę

 

Drodzy gracze,

w kwietniu 1829 roku Liverpool and Manchester Railway (L&MR) ogłosiły konkurs na projekt lokomotywy znany jako Rainhill Trials. Inżynierom z całego kraju powierzono zadanie stworzenia lokomotywy do pokonywania 1,6 km torów. Zgłoszono pięć lokomotyw, z których jedna pomyślnie przeszła próbę. Lokomotywa ta stała się słynnym parowozem towarowo-pasażerskim George’a Stephensona, znanym jako „Rakieta”. To właśnie na podstawie projektu tej lokomotywy powstała potem większość komercyjnych lokomotyw.

To ważne wydarzenie pomogło ukształtować świat lokomotyw, którego doświadczamy do dziś i z którego czerpaliśmy inspirację. Tak więc, w hołdzie dla tego nieprawdopodobnego projektu Rakiety Stephensona, organizujemy „Rail Nation: Konkurs na lokomotywę”!

 

Rail Nation: Konkurs na lokomotywę – Szczegóły

Data: 20 kwietnia 2021 r. 14:00 CEST – 20 maja 2021 r. 14:00 CEST

Zadanie: Społeczność będzie mogła pobrać dwa puste szablony wybranych lokomotyw z 1. ery w plikach JPG i PSD. Zadaniem społeczności jest udekorowanie i przeprojektowanie jednej z dostępnych lokomotyw na miarę XXI wieku.

Uczestnicy mogą udekorować te lokomotywy dowolną techniką:

  • Cyfrowe techniki – MS Paint, Photoshop etc.
  • Tradycyjne techniki – malowanie, kolorowanie etc.
  • Modelowaniem 3D
  • Malarstwo figuralne

Cokolwiek, co pobudza Waszą kreatywność!

Zgłoszenia: Swoje projekty możecie zgłosić publikując obraz na forach Rail Nation lub Discord przed datą zakończenia konkursu.

Zwycięzcy i ich wybór: Wybranych zostanie trzech zwycięzców z całego świata, a nie jak zwykle, z poszczególnych regionów. Zespół Community Menadżerów wybierze trzy najlepsze projekty spośród wszystkich uczestników, a następnie społeczność zdecyduje w głosowaniu o kolejności na podium (1, 2 i 3).

Nagrody:

Każdy, kto weźmie udział, otrzyma kod bonusowy na 5 losów na loterię!

  1. miejsce: 1 bonusowa lokomotywa ((do wyboru z obecnej lub poprzedniej ery, nie licząc Primusa), 300 Złota i 20 losów na loterię
  2. miejsce: 250 Złota i 15 losów na loterię
  3. miejsce: 150 Złota i 10 losów na loterię

Zasady:

  • Przesłane projekty muszą być waszego autorstwa i nie mogą być dziełem nikogo innego, z wyjątkiem członków rodziny (dzieci itp.).
  • Zasady społeczności nadal mają zastosowanie do wszystkich obrazków zgłoszonych do tego konkursu, więc upewnijcie się, że nie przesyłacie żadnych prac, które łamią te zasady.

 

Nie zapomnijcie, że wszyscy uczestnicy otrzymają kod bonusowy na pięć losów na loterię. Nie przegapcie tego!

Zatem włóżcie swoją czapkę maszynisty i na nowo zaprojektujcie te lokomotywy jako Rakiety XXI wieku!