Metawydarzenia i Diamenty

Drodzy gracze,

Chcemy dzisiaj porozmawiać o przeszłości i przyszłości metawydarzeń. Są to wydarzenia takie jak Wydarzenie Zimowe 2018.
Podczas Wydarzenia Zimowego mogliście zebrać w grze niezliczone darmowe bonusy, a także diamenty. Diamenty są czymś w rodzaju punktacji czy prestiżu wydarzenia, pokazują postęp w zabawie. Pozostają one także po zakończeniu wydarzenia.

Liczba diamentów określa także poziom budynku wydarzenia, który daje mały bonus do zadań wydarzenia.

Skupiliśmy się na handlu jako najbardziej efektywnej strategii Wydarzenia Zimowego. Wielu graczom spodobał się ten pomysł i dzięki perfekcyjnej strategii i ciężkiej pracy, zdobyli o wiele więcej diamentów niż w naszych najśmielszych marzeniach.

Doprowadziło to do dyskusji w społeczności i pytań, dlaczego niektórzy gracze mają znacząco więcej diamentów niż większość innych. Oczywiście jest to wielka przewaga na przyszłe wydarzenia i być może gracze ci będą w stanie powiększać swoją przewagę w każdym wydarzeniu, przez co nikt inny nie będzie miał szans wygrać.

Jednak jest kilka możliwych rozwiązań tego zagadnienia.

  • Niektórzy sugerowali zresetowanie diamentów i rozpoczęcie od nowa. Uważamy, że to zbyt drastyczna decyzja, szczególnie że ci gracze naprawdę ciężko pracowali zbierając swoje diamenty. Nie powinno się całkowicie zniweczyć ich wysiłków.
  • Innym zaproponowanym rozwiązaniem jest podniesienie liczby diamentów dostępnych w przyszłych wydarzeniach: to oznaczałoby podniesienie ich w bardzo dużym stopniu, przez co rekordowe wartości z Wydarzenia Zimowego nie byłyby już niczym specjalnym. To rozwiązanie także ma negatywną stronę praktycznego zniwelowania zysku z poświęcenia czasu i wysiłków przez graczy w Wydarzeniu Zimowym. Dodatkowo praktycznie nieistotne stałyby się wysiłki graczy z Wydarzenia Zimowego, którzy zdobyli zwyczajną liczbę diamentów.
  • Ostatecznie zdecydowaliśmy się na kompromis. Dokładnie sprawdziliśmy statystyki diamentów i postanowiliśmy wyznaczyć granicę na poziomie 500 diamentów. Wszystko, co powyżej tej liczby, zostanie obniżone do 500 przed następnym wydarzeniem. Nagrody (w tym osiągnięcia) zdobyte już przez graczy nie będą ruszane i pozostaną takie, jakie są. Wybraliśmy liczbę 500, ponieważ pozwala ona graczom, którzy handlowali efektywnie i współpracowali nadal wyróżniać się z tłumu. Jednak nie jest to wartość tak wysoka, że nie da się ich dogonić. Ta metoda nie powoduje też, że mniejsze wartości stają się nieistotne. Nadal ma znaczenie, czy ktoś zdobył 50 czy 200 diamentów.

Na koniec chcemy napisać kilka słów o przyszłości: dzięki nieprawdopodobnie pozytywnym komentarzom, planujemy dodawać do gry więcej metawydarzeń. Chcemy też wzmocnić element współpracy w wydarzeniach ― nawet jeśli nie we wszystkich, to w większości z nich. No i oczywiście upewnimy się, że w przyszłych wydarzeniach będzie określona teoretyczna maksymalna liczba diamentów, jakie gracz może zdobyć. Ostatnia informacja: chociaż Wydarzenie Zimowe jest związane z porą roku, nie wszystkie takie będą. Mamy już kilka koncepcji przyszłych wydarzeń. Obecnie nie możemy jednak określić, kiedy odbędzie się następne.

Liczymy na to, że czekacie na kolejne metawydarzenia tak samo niecierpliwie, co my!

Wasz Zespół RN!