Nowe wprowadzenie na Discorda

Wprowadzenie na Discorda

 

Z tego przewodnika dowiesz się, jak poprawi się Twoje doświadczenie z Discordem.

Nowa funkcja dla dołączających zostanie aktywowana we wtorek, 2 maja.

Ta zmiana wpłynie na doświadczenie społeczności, dlatego przygotowaliśmy ten krótki i prosty samouczek, aby ułatwić przejście.

Otwieranie i zamykanie sekcji z kanałami

 

Jeśli jesteś już członkiem naszego serwera społecznościowego Discord, z powodu tej zmiany możesz tymczasowo widzieć więcej kanałów niż zwykle. Kanały te można szybko i łatwo ukryć: na początku naszej listy kanałów, poniżej „Wydarzeń”, kliknij na „Kanaly i role„:

Spowoduje to otwarcie okien z pytaniami i odpowiedziami podzielonymi na cztery sekcje. Pierwsze okno, nazwane „Spersonalizuj„, pozwala na ukrycie bądź pokazanie sekcji kanałów za pomocą kliknięć w różne odpowiedzi. Na poniższych obrazkach możesz sprawdzić, jak to będzie wyglądać.

 

Oprócz czatów na żywo z graczami z Twojego świata gry, nasz serwer Discord oferuje wiele atrakcji!

Gdy po raz pierwszy dołączysz do naszej discordowej społeczności, zostaniesz poproszony o odpowiedzi na cztery pytania, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać możliwości społeczności.

 

Pytanie 1 z 4” pozwala wybrać język, którym mówisz, co odblokuje nową sekcję kanałów, w której zbierają się inni gracze posługujący się wybranym językiem. Znajdziesz tam również przetłumaczone wiadomości oraz członków naszego zespołu ds. społeczności.

 

Pytanie 2 z 4” pozwala otworzyć lub zamknąć międzynarodowe kanały dla globalnych wydarzeń oraz kanałów czatu dla konkretnych scenariuszy:

 

Pytanie 3 z 4” pozwala na włączenie powiadomień za każdym razem, gdy rozpoczyna się nowe wydarzenie, które odpowiada Twoim preferencjom:

 

Pytanie 4 z 4” umożliwia pokazanie innym graczom Twojego ulubionego scenariusza gry:

 

Po dołączeniu do naszej platformy społecznościowej

U góry listy naszych kanałów zobaczysz przycisk „Kanaly i role„. Spowoduje on otwarcie tych samych czterech pytań, co wcześniej, dzięki czemu możesz nadal dostosowywać swoje preferencje w oparciu o bieżące potrzeby.

Zauważysz również zakładkę „Przegladaj kanaly„, która pozwala przełączać poszczególne kanały, które chcesz widzieć lub ukryć.

 

Przyjrzyjmy się bliżej działaniom, które dla Was przygotowaliśmy.

 

Wydarzeń można znaleźć w lewym górnym rogu. Wygląda na to, że w przykładzie na obrazku właśnie odbywa się gra. Pod trwającym wydarzeniem znajduje się przycisk „[Events]„. Kliknij tutaj, aby przejrzeć wszystkie nadchodzące światy gry i wydarzenia oraz zasubskrybuj je, aby otrzymywać powiadomienia, gdy Twoje ulubione wydarzenie rozpocznie się. Liczba (x) informuje, ile wydarzeń zaplanowano w nadchodzących tygodniach.

RAIL NATION NEWS” zawiera ogłoszenia, logi zmian i informacje o świecie gry. Możesz użyć ikon flag, aby przetłumaczyć wiadomości, które widzisz na tych kanałach lub możesz odwiedzić sekcję lokalną, w której wiadomości zostały już przetłumaczone.

EVENT PARTY CENTRAL” zawiera różnorodne zabawne wydarzenia i kanał czatu, na którym możesz dyskutować z innymi uczestnikami. Uwielbiamy organizować wydarzenia dla graczy i na naszym serwerze zawsze coś się dzieje. Pamiętaj, aby sprawdzić sekcję dla Twojego kraju, czy nie ma tam zaplanowanych więcej wydarzeń.

SCENARIOS” obejmuje specjalne kanały poświęcone każdemu ze scenariuszy, na których zapraszamy do dyskutowania i omawiania ulubionych scenariuszy gry z innymi graczami.

 

Jeśli odblokowałeś niewłaściwy kanał, po prostu kliknij ponownie tę samą ikonę, co spowoduje ukrycie kanału. Zupełnie jak pstryczek-elektryczek!

Mamy więcej kanałów na serwerze Discord. Tobie pozostawiamy bliższe zapoznanie się z tym miejscem. Jest sekcja kanałów dla stowarzyszeń, dla rozrywki, off-topic, kanał do spotkań z zespołem Rail Nation, a nawet kanały głosowe/wideo, gdzie możesz prowadzić rozmowy grupowe z przyjaciółmi lub nieznajomymi.

Dołącz do Discorda  

Miłego pobytu!
Wasz Zespół Rail Nation