Wasz wpływ na Rail Nation

Train game in Europe

Drodzy miłośnicy kolei,

Tutaj, w Rail Nation, zawsze jesteśmy szczęśliwi otrzymując konstruktywne opinie od naszych graczy. Tylko dzięki temu możemy dowiedzieć się, co jeszcze możemy zrobić, żeby poprawić Wasze doświadczenia w grze. A Ci z Was, którzy mają uważne oko na wszystkie odwieczne błędy mogą być pewni, że bierzemy Wasze zgłoszenia na warsztat i włączamy w proces rozwoju gry, najlepiej jak to możliwe.

Jeżeli chodzi o nadchodzący Rail Nation – Steam over Europe, dostarczyliście nam różnymi kanałami ogromną liczbę odpowiedzi. Na przykład, w Społecznościowy Piątek mieliście okazję porozmawiać via forum PTR bezpośrednio z Brunem, naszym projektantem gry. Dziś rzucimy okiem na kilka najczęściej poruszanych punktów.

Interfejs

Interfejs nowej wersji był wymieniany przez większość z Was, włączając Fliese, Borgpenguina, Floha, Kevin1804, Dukea, Perdita i Tütiego. Jednym z głównych punktów krytyki było to, że funkcjonalność gry uległa pogorszeniu. Aby wykonać pewne zadania trzeba wykonać większą liczbę kliknięć, a niektórych funkcji czasami próżno szukać w niektórych opcjach menu. Kilka ważnych elementów interfejsu wręcz znika, gdy nie mogą być użyte.

  • Stare działania wywoływane po najechaniu kursorem myszy, do jakich wszyscy byli przyzwyczajeni zostały ponownie dodane do gry podczas pierwszej rundy testowej i to poprawiło trochę użyteczność. W międzyczasie doszło również do zmiany kilku innych rzeczy.
  • Gracz Jalava napisał na forum, że komunikacja jest jednym z kluczowych aspektów tej gry. Ale komunikacja jest znacznie utrudniona, gdy czat jest zawsze widoczny albo ukryty. Zgadzamy się oczywiście z tym i zdecydowaliśmy się pozostawić czat stale widoczny.
  • Było również trochę podobnej krytyki w odniesieniu do menu przy dolnej krawędzi ekranu. Menu to znika, gdy są otwierane inne menu. Aby zaoszczędzić Wam niepotrzebnego klikania i poprawić nawigację, to menu będzie również stale widoczne.
  • Pracujemy również nad optymalizacją funkcjonalność,  na przykład odnośnie muzeum lokomotyw.

Czytelność

Czytelność: Niektórzy gracze zwracali uwagę, że wiele tekstów jest trudnych do odczytania. Układ na ekranie i wielkość tekstów została skorygowana, co powinno poprawić czytelność gry.

Funkcje tekstowe były wspomniane między innymi przez Xlix i TschuTschu. Domagaliście się powrotu starych funkcji, takich jak wcięte paragrafy oraz kopiuj/wklej. Wcięcia oraz wklejanie tekstu są ponownie dostępne. Już wkrótce również funkcja kopiowania tekstu będzie dostępna.

Przegląd

Fliese, Svene77 i Jalava komentowali przegląd. Nowy interfejs oraz układ ekranów nie pozawala graczom na szybkie porównywanie informacji, jak to było poprzednio. Na przykład, niektórych ekranów nie będzie można otworzyć w tym samym czasie. Niestety, nowy interfejs nie powróci w takiej formie w jakiej był. Jednakże, mając powyższe na uwadze, pracujemy nad alternatywnymi rozwiązaniami, które pozwolą na szybsze porównywanie informacji.

Staramy się możliwie najszybciej przeanalizować całą listę Waszych życzeń. A przy okazji, w Rail Nation – Steam over Europe można znów zagrać na naszym serwerze testowym (PTR1).