Aktualizacja interfejsu i klienta Rail Nation Classic

Szanowna społeczności Rail Nation,

Nadszedł ten czas! Po scenariuszach Rail Nation Steam over Europe i USA, klasyczne światy gry Rail Nation zostaną wkrótce wyposażone w nowego klienta i nowy interfejs gry. Ta aktualizacja zostanie zainstalowana na wszystkich światach klasycznych, które zostaną zrestartowane od 14 maja 2018.

Co najważniejsze, klasyczna rozgrywka, jaką znacie, nie zostanie zmieniona. Funkcje takie jak regionalne bitwy, atrakcje czy burmistrzowie pozostaną wyłącznymi funkcjami scenariuszy Steam over Europe i/lub USA.

Co Was za to czeka to nowoczesny, w pełni wyposażony klient gry, który jest wygodniejszy i łatwiejszy w użyciu.

Dla bardziej wydajnych prac

Ta zmiana jest dla nas, twórców, niezbędna, aby poruszyć Rail Nation, razem ze wszystkimi jego elementami i scenariuszami o duży krok naprzód. Dzięki połączeniu wszystkich elementów kodu w Rail Nation, naprawianie błędów i tworzenie nowej zawartości będzie bardziej wydajne i szybsze. Cały proces tworzenia zostanie usprawniony, dzięki czemu będziemy mogli zapewnić ogólną wyższą jakość. Będziemy mogli pracować tylko nad jednym kodem i jednym interfejsem.

Ci z Was, którzy dawno nie grali przy użyciu nowego klienta mogą go ponownie sprawdzić na serwerach Steam over Europe lub USA – wiele się zmieniło od momentu jego wprowadzenia ze startem Steam over Europe dwa lata temu.

Prośby użytkowników dotyczące nowego klienta zostały spełnione

To była długa podróż, w czasie której nieustannie pracowaliśmy nad nowym klientem i wprowadziliśmy wiele usprawnień. Wysłuchaliśmy Waszych próśb dotyczących nowego klienta, z radością przyjęliśmy je na pokład i wdrożyliśmy do prac. Zoptymalizowaliśmy nowego klienta w ciągu ponad 17 aktualizacji. Teraz szyny są wyczyszczone i możemy dostarczyć korzyści nowego klienta także na stacje kolejowe serwerów klasycznych!

Podsumowaliśmy ewolucję nowego klienta od jego uruchomienia w 2016 roku do dzisiaj na tym filmiku:

Jesteśmy pewni, że wszyscy będą mogli przyzwyczaić się do nowego interfejsu po krótkim okresie przejściowym kilku dni.

Ulepszony przegląd, wygoda i konsekwencja

Jest dla nas bardzo ważne, aby nie tylko nadać grze nowy wygląd, ale dostarczyć ogólnie większej przyjemności z gry. W zakresie przeglądu, konsekwencji i wygody nowy klienta ma zdecydowane przewagi. Wśród przykładów na to wskazujących są asystent rozkładów, użyteczne widżety i rozwinięty system wiadomości.

Aby zakończyć proces konsolidacji kodu, w ostatniej aktualizacji (4.6.0) wdrożyliśmy do nowego klienta wyśrodkowane okna. W 2018 r. więcej często krytykowanych, przyklejonych do lewej strony okien zostanie zastąpionych przez uporządkowane, wyśrodkowane okna w nowym kliencie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że część z Was podejdzie do tych zmian z pewnym sceptycyzmem. Klika elementów będzie przez klika pierwszych dni nowych i nieznajomych – ale zmiana nie musi być przecież zła. Po początkowym okresie szybko przyzwyczaicie się do nowego klienta i korzyści, jakie daje, tak samo jak tysiące graczy Rail Nation – USA i Steam over Europe.

Życzymy Wam dużo dobrej zabawy przy poznawaniu i graniu w nowym kliencie Rail Nation.