Przewodnik

Magia kolei

  • Zostań przedsiębiorcą kolejowym i stwórz własne imperium.
  • Ciągle odkrywaj nowe lokomotywy i poczuj fascynację stale rozwijanymi technologiami - parowymi, spalinowymi i elektrycznymi.
  • Rozwiń swoją sieć kolejową i stwórz najbardziej intratne trasy.

 
 
 
 
 
 
 
Zagraj teraz

Rail Nation – Pełną parą

Magia kolei – miliony miłośników kolei na świecie poświęcają swój wolny czas na fascynację i radość z kolei, lokomotyw i wyznaczania tras. Powstały popularne gry planszowe i komputerowe, a nawet seriale telewizyjne związane z koleją – jednak aż do teraz nie było współczesnej gry online, która podbiłaby serca fanów.

W Rail Nation wszyscy miłośnicy kolei i fani gier strategicznych mają szansę stworzyć własną firmę kolejową, na co dzień zarządzać transportem towarów i łączyć się z innymi graczami w stowarzyszeniach, aby zostać zwycięzcą indywidualnie lub z grupą graczy.

Miasta mogą się rozwijać tylko, gdy są właściwie zapatrzone w wymagane towary oraz pasażerów.

Ponieważ kluczem do sukcesu w biznesie kolejowym jest pozostawanie w ciągłym ruchu, dlatego centralnym elementem gry jest dynamiczna mapa terenu, na której przedstawione są trójwymiarowe modele pociągów. Dla każdego cyfrowego potentata kolei niezmiernie ważne jest podnoszenie osobistego prestiżu i bogactwa. Musi on również dbać o majątek i reputację swojego stowarzyszenia, które bezpośrednio rywalizuje z innym. Wyznaczanie tras pociągów i obliczanie cen towarów odbywa się w czasie rzeczywistym. Należy zaplanować i utrzymać efektywne rozkłady jazdy tak, aby przewozić w sumie 48 różnych rodzajów towarów. Rosnące zyski umożliwią graczom rozbudowę taboru kolejowego, który może się składać z 36 różnych parowych, spalinowych oraz elektrycznych lokomotyw i 48 rodzajów wagonów.

W trakcie gry można dostarczać towary do stale rozwijających się miast, gracze mogą brać udział w konkursach przewozów i wystawić swoje pociągi do wyścigu z innymi. Lukratywne licencje na przewóz towarów dają dodatkowe zyski. Dostawy właściwych towarów do miast mogą mieć stały wpływ na ich rozwój.

Pamiętaj o inwestowaniu w infrastrukturę stacji kolejowej.

Nie zaniedbuj infrastruktury swojej stacji kolejowej. Dzięki możliwości założenia stowarzyszenia, Rail Nation kładzie nacisk na współpracę z przyjaciółmi, innymi graczami, a nawet z rywalami. Można na przykład wspólnie zatrudnić ważnych pracowników w grze. Łącznie na serwerze rywalizują i współpracują tysiące graczy.

Dzięki łatwemu do zrozumienia interfejsowi i obszernemu samouczkowi, Rail Nation umożliwia łatwe wejście do gry bez rezygnowania z zaawansowanych możliwości dla strategów. Runda gry zaplanowana jest na 3-4 miesiące. Składa się z 6 kolejnych er w historii kolei. Następnie odbywa się rozgrywka finałowa, w której wszyscy gracze ze swoimi rozwiniętymi spółkami kolejowymi rywalizują ze sobą w ostatecznej bitwie.

Odkrywanie nowych lokomotyw i ulepszeń jest kluczem do sukcesu w grze.

W Rail Nation można grać za darmo w każdej popularnej przeglądarce. Niewielka opłata pozwala użytkownikom premium skorzystać z szeregu różnych ułatwień, które pozwolą ulepszyć efektywność ich lokomotyw.

Fakty o Rail Nation

Wydawca: Travian Games GmbH
Twórca: Bright Future GmbH
Typ: Darmowa gra przeglądarkowa, wymaga Flasha
Gatunek: Strategia kolejowa
Online od: Otwarta beta od stycznia 2013 r.

Dane gry

  • 113 ulepszeń lokomotyw
  • 50 miast na mapie
  • 1708 przedsiębiorstw na mapie
  • Około 500 grafik awatarów
  • 11 budynków na stacji kolejowej z 294 poziomami rozbudowy
  • 120 pracowników
  • 25 graczy na stowarzyszenie