Aktualizacja 4.2.0

Witajcie kolejarze!

W ostatnich tygodniach przekazaliśmy Wam sporo informacji na temat aktualizacji 4.2.0. Pierwsze serwery dostały już tę aktualizację. Pod koniec następnego tygodnia, wszystkie serwery będą już działać w wersji 4.2.0.

Oto podsumowanie najważniejszych informacji. Aktualizacja wprowadza pewne duże zmiany, które zaprojektowaliśmy w porozumieniu z graczami. Dodatkowo łata sporo błędów i zawiera kluczowe usprawnienia wydajności gry.

Nie wszystkie nowości będą jednak dostępne od razu na wszystkich światach gry.Serwery w wersji europejskiej, a także DE-101 i US-102 dostaną całą nową zawartość razem z aktualizacją.Serwery w scenariuszu USA dostaną nową zawartość w nowej rundzie.Serwery klasyczne dostaną na początek funkcje nowego Konta Plus – trzy z nich będą dostępne od razu po aktualizacji. Szczegółowy przegląd prestiżu pojawi się, gdy światy gry będą restartowane.

Poniższy przegląd zawiera więcej informacji na temat najważniejszych funkcji gry.

Wydajność i naprawa błędów

Czas ładowania drastycznie skróci się w wersji 4.2.0. Szczególnie płynniejsze będą pewne akcje na wielu lokomotywach jednocześnie, a także otwieranie pewnych ekranów i funkcji.

Dużą częścią tej aktualizacji jest też naprawa błędów. Wykonaliśmy sporo pracy w tym zakresie, aby ulepszyć Wasze doświadczenia w grze. Pełna lista dostępna jest na liście zmian na tym forum.

HUD

Interfejs użytkownika został ulepszony we współpracy z graczami. Wygląda teraz podobnie do wersji klasycznej. Prace skoncentrowane były na czterech elementach: ogólny przegląd, czytelność, konsekwencja i wygoda. Wykonaliśmy tym samym pierwszy duży krok naprzód i kontynuujemy dalsze prace nad usprawnieniami.

Konto Plus

Konto Plus zostało powiększone o cztery nowe funkcje. Funkcja, o którą często pytaliście – możliwość zapisywania rozkładów jazdy, w końcu pojawia się w grze. Dodatkowo Konto Plus zawiera teraz szczegółowy przegląd prestiżu, o co gracze prosili od dawna. Filtr serwisowania i gwarantowane bonusowe filmiki dające dodatkowe nagrody to także część nowego pakietu. Aktualizacja podnosi cenę Konta Plus do 150 Złota. Do końca września nowe Konto Plus można jednak dostać za 100 Złota, co oznacza, że możecie wypróbować nowe funkcje bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Widżety

Widżety to nowe, potężne narzędzie w Rail Nation. Mają formę listy, którą można umieścić na ekranie i swobodnie przesuwać oraz zmieniać jej rozmiar, dodatkowo pozwalają na bezpośrednie wykonanie wielu akcji w grze. Obecnie mamy cztery różne widżety: stowarzyszenie, lokomotywy, miasta i konkursy. W planach jest jeszcze więcej.

Czat

W aktualizacji 4.2.0 został przerobiony także czat. Został dostosowany do interfejsu i ulepszony pod względem układu i czytelności. Na prośbę wielu graczy powróciła możliwość kopiowania tekstu przy pomocy skrótu klawiszowego Usprawniono także połączenie z serwerem czata.

Życzymy Wam dobrej zabawy, podróżujcie bezpiecznie!
Zespół Rail Nation