Potężna aktualizacja 4.8.0 jest już gotowa

Najnowsza wersja Rail Nation zostanie zainstalowana na wszystkich serwerach, a zawiera spore ulepszenia. Wstępnie zaktualizujemy po dwa serwery każdego scenariusza, a wszystkie pozostałe tydzień później. Serwery ze starym klientem gry nie będą tym objęte. Zostaną zaktualizowane przy restarcie rundy.

 

Tym razem zawartość aktualizacji jest spora, są w niej usprawnienia wielu elementów gry.

Nowy dom dla lokomotyw

To uczta dla wszystkich miłośników pociągów! Artyści grafiki 3D Rail Nation wykonali świetną robotę całkowicie przerabiając w ostatnich miesiącach ekran kupna pociągów. Pociągi i lokomotywy błyszczą teraz w nowym świetle. Każda z sześciu er ma nowy wygląd pasujący do jej okresu. Podobnie jak ery, pociągi i miasta, ekran kupowania lokomotyw ewoluuje z czasem od wypełnionej parą lokomotywowni po dobrze oświetloną halę z przeszklonym dachem. Dzięki zmianie proporcji różnice w wielkości lokomotyw są teraz jeszcze bardziej realistyczne.

 

Nowy system wiadomości

System wiadomości w nowym kliencie gry był często przedmiotem ożywionych dyskusji wśród graczy. Wysłuchaliśmy Was i stworzyliśmy czytelniejszy system wiadomości.

Prywatne czaty z innymi graczami, wiadomości systemowe i forum są teraz wyraźnie rozdzielone. Pozwala to na lepszy ogląd sytuacji na świecie gry, w podłączonych miastach i w stowarzyszeniu.

W mieście, stowarzyszeniu i oknach regionów można znowu znaleźć bezpośrednie linki do odpowiedniego forum.

Można też teraz łatwo oznaczyć wybrany wątek jako ulubiony lub wyłączyć określone powiadomienia. Całkowicie nową funkcją wiadomości są ustawienia, które pozwalają każdemu graczowi na dostosowanie systemu wiadomości do swoich potrzeb.

Ogólnie rzecz biorąc system wiadomości jest teraz czytelniejszy i upraszcza komunikację graczy.

 

Specjalny slot w stowarzyszeniu dla początkujących

Niedawno wprowadziliśmy program mentoringu i wstępną rejestrację do nowych rund gry, W aktualizacji 4.8.0 wprowadzamy „slot początkujących”.

Ta funkcja pozwala nowym graczom dołączyć do stowarzyszenia, jeśli jeszcze w jakimś nie są. Korzyść dla stowarzyszenia to nowy gracz, który może pomóc, nie zajmując miejsca obecnych członków stowarzyszenia. Dla nowego gracza korzyścią jest to, że może grać wspólnie, a nie przeciwko doświadczonym graczom, dzięki czemu szybciej pozna tajniki gry i zaawansowane strategie.

Aby móc skorzystać ze slotu początkujących gracz musi być na pierwszym poziomie kariery w momencie dołączania do stowarzyszenia. Nawet, gdy nowy gracz zdobędzie w trakcie rundy gry wyższe poziomy kariery, może pozostać w stowarzyszeniu. Jeśli na koniec rundy wszyscy członkowie stowarzyszenia (czyli 25+1) zdecydują się wstępnie zarejestrować do nowej rundy gry, wszyscy zatrzymają swoje miejsca w stowarzyszeniu.

Dzięki temu wszyscy zyskują, a nowi gracze mogą zostać lojalnymi członkami stowarzyszenia.

 

Zmiany balansujące łowców pociągów

Po kliku tygodniach, w trakcie których łowcy pociągów robili zdjęcia Waszym pociągom, dzięki czemu mogliście ich zbierać, zdecydowaliśmy się nieco zmienić tę funkcję tak, aby zebranie wszystkich 25 łowców pociągów było możliwe szybciej.

Po tej aktualizacji nie będą się już pojawiać zdublowani łowcy pociągów. Każdy nowy łowca pociągów będzie inny niż 9 poprzednio wygenerowanych, inaczej niż wcześniej, gdy ta sama postać mogła się powtarzać.

 

Poza tym dokonaliśmy innych zmian:

  • Całkowicie nowe medale za oglądanie filmików
  • Główne wyłączniki w opcjach, które pozwalają włączać/wyłączać całą kategorię, jak ustawienia dźwięku lub powiadomień
  • Zmiany w ustawieniach są teraz zapisywane w systemie użytkownika dla każdego serwera gry. Nie trzeba ich na nowo ustawiać w każdej rundzie.
  • Wszyscy gracze zaczynają teraz w trybie eksperckim, co oznacza, że od początku dostępne są wszystkie funkcje.
  • W trakcie samouczka nie trzeba już będzie głosować na prezydenta/burmistrza (Steam over Europe)

 

Dobrej zabawy z nowymi i ulepszonymi funkcjami w Rail Nation, obyście odnosili same sukcesy!

Wasz Zespół Rail Nation