Rail Nation Masters – oto zwycięzcy!

Szanowni gracze,

Rozgrywka finałowa Masters zakończyła się i oto podsumowanie wyników. Wiemy, że była to jazda z przeszkodami i serwer nie był w stanie dostarczyć wyjątkowej rozrywki, jaką planowaliśmy dla Masters. Więcej informacji na ten temat w dalszej części. Zacznijmy od prezentacji zwycięzców!

Petertown to pierwsze miasto, które rozpoczęło wyścig w rozgrywce finałowej i do końca pozostało na pierwszym miejscu. Wygląda na to, że gracze nie robili sobie przerw nawet w nocy. Szczególnie drugiego dnia wyznaczyli sobie nieprawdopodobne tempo. Rocksdale dołączyło do rozgrywki finałowej pół godziny później i na początku skupiło się na przedsiębiorstwach powiązanych z kwarcem. W tym momencie Petertown ukończyło już dostawy swojego pierwszego towaru (węgla) i było w połowie drugiego (środków farmaceutycznych).

Obu miastom udało się obronić pozycję startową do samego końca. Jednak na trzecim miejscu zobaczyliśmy zaciętą walkę. W niektórych momentach 5 różnych miast miało dostarczoną taką samą liczbę towarów. Po około 24 godzinach Oakhill uciekło konkurencji i do końca gry obroniło swoje trzecie miejsce. Było to nieprawdopodobne osiągnięcie dla miasta, które dołączyło do rozgrywki finałowej na dziewiątym miejscu.

GistWarGeneral jest zwycięzcą w rankingu indywidualnych graczy, przed graczami Nidayus i rompec. Cała trójka obroniła swoje pozycje w czasie rozgrywki finałowej. Dalej w rankingu było więcej zamieszania.Gracze II Alex II, Антон Кидман, Coach CB i Dimka Diamond zdobyli miejsce wśród 20 najlepszych dopiero w trakcie rozgrywki finałowej, zdobywając tym samym nagrody. Niestety oznaczało to, że gracze Canada 19, SwenMV, Mityxa i Sev01 byli blisko, ale już poza 20 najlepszymi.

W przeciwieństwie do rankingu pojedynczych graczy, czołówka rankingu stowarzyszeń była miejscem większych zmian w trakcie rozgrywki finałowej. ELPIDA™ utrzymało się na pierwszej pozycji. Пожарные Мульты awansowało na drugie miejsce z trzeciego,  Karfagen™ również poprawiło wynik o jedno miejsce. W wyniku tego stowarzyszenie THE PLAYERS o włos ominęło miejsce wśród trzech najlepszych w rankingu.

Gratulacje dla zwycięzców!

Kilka uwag na koniec…

Niestety nie udało nam się uczynić z Rail Nation Masters tak niesamowitego wydarzenia, jak sobie wymarzyliśmy. W ciągu rundy gry natrafiliśmy na trudności techniczne, których – pomimo szeregu podjętych przez nas działań i dołożenia więcej sprzętu niż na innych serwerach – nie zdołaliśmy naprawić w stopniu, jaki pozwoliłby rozwinąć się Masters tak, jak chcieliśmy.

Największe utrudnienia były spowodowane wysokim obciążeniem serwerów. W Rail Nation Masters zarejestrowało się ponad 17000 graczy z całego świata, a ponad 10000 z nich aktywnie uczestniczyło w grze. Co prawda zdarzają nam się niekiedy serwery z podobną liczbą rejestracji, ale aktywność na nich jest zdecydowanie mniejsza. Kluczowym czynnikiem była tu właśnie wysoka aktywność.

System czasu rzeczywistego (RTS, od real-time system) oblicza wszystkie działania dokonywane przez graczy w tle gry w czasie rzeczywistym. Im więcej działań na serwerze, tym większe obciążenie tego systemu. Na Masters regularnie widzieliśmy między 900 a 1100 graczy online w tym samym czasie. Dla porównania, na bardzo aktywnym zwykłym serwerze ta liczba jest blisko 400.

Musimy teraz przyznać, że RTS nie był zaprojektowany z myślą o tak dużej liczbie graczy i idącą za tym aktywnością.

Z jednej strony jesteśmy oczywiście zachwyceni tym, że udało nam się przekonać tak wielu z Was do gry w Rail Nation Masters. Jednak z drugiej strony, czujemy się bardzo zawiedzeni widząc, że Wasza radość z gry została w duży sposób zaburzona przez stan serwera.

Z tego powodu zdecydowaliśmy się przyznać następnującą rekompensatę:

 • 25 losów na loterię dla każdego z uczestników Masters
 • Dodatkowo wszyscy gracze otrzymają ponownie 25% całego Złota, jakie kupili w trakcie tej rundy gry Masters.

Darmowe losy na loterię zostaną do Was wysłane przez e-mail, będą miały formę kodu bonusowego. Taki kod można wykorzystać tylko raz. Wkrótce będziecie mogli przenieść Złoto na dowolnie wybrany serwer przy pomocy funkcji przenoszenia Złota.

Wyślemy te e-maile 26.03.2018. Zwróćcie uwagę, że aby móc je otrzymać, musicie mieć aktywowaną subskrypcję biuletynu w opcjach w grze bądź w ustawieniach kariery.

Zarówno dla Was, jak i dla nas, była to pierwsza runda Rail Nation Masters i dzięki niej możemy się wiele nauczyć. W najbliższych dniach zbierzemy się, aby dokładnie przeanalizować ostatnie 1,5 miesiąca i upewnić się, że następnym razem uda nam się zapewnić Wam o wiele lepsze doświadczenia z gry. Mamy nadzieję, że mimo wszystko czerpaliście z gry radość i cieszymy się, że pomimo trudności tak wielu graczy zostało z nami do końca!

Życzymy Wam dużo dobrej zabawy i bezpiecznych podróży,
Wasz Zespół Rail Nation

7 thoughts on “Rail Nation Masters – oto zwycięzcy!

 1. Lucrul vostru e bun
  Contiunați sa îmbunătățiți jocul.
  Noi apreciem munca voastră

 2. Franchement, vous, l’Equipe toute entière, vous nous avez Offert là, Une Belle Aventure avec ces Masters ! Et, moi, Kalar Allain, je ne suis pas un „Crac”; j’Adore jouer à ce jeu, simplement , mais avec Grands Plaisirs ! D’ailleurs, je suis suis tous les serveurs ; Très Chaud, est-ce parfois ! Cela me Plait toujours ! Aussi, part delà les heurts et autres soucis qui ont jalonné le bon déroulement du jeu, que vous avez infiniment plus ressenti que moi, simple „petit” joueur, je viens ici vous dire : Grand Merci ! Et, à quand Les Prochains ???
  Bien Amicalement, Allain, de Kalar Allain.

 3. The masters was a fail from the start

  A proper masters would have a level playing field

  But no we continued for this down the gold buy method

  I’m sorry but you could of created a better rule set and reward system based on play not money.

  Very disapointing

 4. danke für die schlußbemerkung es war voll treffend. war trotzdem schön.

 5. Eu nu am avut posibilitatea să joc în Rail Nation Masters, deși aș fi vrut foarte mult. Mai ales că am jucat două runde Masters în PTR. Sper ca data viitoare să reușesc.

  Felicitări tuturor: și jucătorilor, și celor de la Rail Nation. Să ne aducem aminte că: Orice început este (puțin) greu.

  Vă doresc o zi frumoasă, mult succes și distracție plăcută în continuare! 🙂

Dodaj komentarz