Europo, nadchodzimy!

Gra kolejowa jedzie do Europy!

Drodzy miłośnicy kolei,

Wkrótce czekać na Was będzie nowiutki scenariusz w Rail Nation: EUROPA!
A jeśli myślicie, że zrobiliśmy tylko nową mapę, to mocno się mylicie. Scenariusz europejski zawiera wiele nowych funkcji, które chcemy teraz krótko przedstawić.

Czemu Europa?

Gra na prawdziwej mapie z realnymi miastami i realistycznym krajobrazem jest po prostu fajniejsza. Po scenariuszu USA zdecydowaliśmy się na scenariusz europejski, jako że większość naszych graczy stąd pochodzi, a wiele legendarnych lokomotyw było produkowanych i jeździło po torach Europy.

Co nowego?

Podczas, gdy scenariusz USA skupiał się na walce między wschodem i zachodem, przejęciach miast i magazynów, w Europie czeka jeszcze więcej interesujących nowości. Szybko omówię tutaj największe zmiany. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zajrzyjcie na serwer PTR, gdzie możecie też dzielić się swoimi pomysłami, pomóc wyszukiwać błędy i udoskonalać balans gry. Chodzi o to, aby ta wersja miała nieskazitelny start.

Mapa

Elementy mapy Europy w Rail Nation.

Aby mapa europejska była jak najbardziej realistyczna, ale jednocześnie sprawiedliwa, całkowicie przerobiliśmy edytor, który używamy do tworzenia map. Nie tylko ulepszyło to wygląd (dostępne są teraz tunele), ale dało szansę na wprowadzenie nowych funkcji. Nowe narzędzia analityczne pozwalają nam tak rozmieścić miasta i przedsiębiorstwa, aby wszyscy gracze i miasta mieli równe szanse na wygraną.

Interfejs użytkownika

W scenariuszu europejskim wprowadzimy przerobiony interfejs użytkownika, który wielu graczy zna już z aplikacji mobilnej. Dołożymy do tego szereg zmian, które usprawnią poruszanie się po grze przy pomocy myszki i upewnimy się, że gra wygląda dobrze także na dużych ekranach.

Walka regionów

Jak zawsze, na mapie jest 50 miast. Wybraliśmy oczywiście 50 metropolii europejskich. W scenariuszu europejskim miasta są podzielone na 10 regionów, po 5 miast w każdym. Regiony te walczą o dominację europejskiej branży kolejowej w specjalnym rankingu.

Prezydenci

W każdym regionie gracze wybierają swojego prezydenta. Prezydent może wyznaczyć innych graczy do rady ministrów i podejmować wspólnie z nimi ważne dla danego regionu decyzje.

Burmistrzowie

Regiony mają prezydentów, a poszczególne miasta – burmistrzów i rady miasta, które podejmują ważne dla miasta decyzje.

Atrakcje

Każde miasto ma teraz swoją oryginalną atrakcję, na przykład w Paryżu jest to Wieża Eiffla. Aby podnieść poziom atrakcji, trzeba dostarczyć do niej towary i pieniądze. Podnoszenie poziomu atrakcji jest potrzebne dla rozwoju miasta. Dodatkowo pozwala to zdobyć sporo punktów do rankingu regionów.

Przystanie i statki

Każdy region ma swój port (zatem jest ich w sumie 10). Port pozwala dostarczać i odbierać wszystkie odblokowane towary. Poza tym na morzach kursują statki, które wymieniają towary między portami. Prezydenci mogą decydować o tym, które towary powinny być transportowane przez statki.

Specjalne trasy

Pewne odcinki torów na mapie nie są dostępne do budowy dla pojedynczych graczy, ale wymagają wspólnych inwestycji. Po zakończonej budowie taka trasa będzie dostępna dla wszystkich graczy. Te specjalne trasy łączą ze sobą sąsiadujące regiony.

PTR

Będzie nam bardzo miło zobaczyć jak najwięcej z Was na serwerze PTR. Zobaczycie tam nie tylko wspomniane wyżej nowe funkcje, ale cały szereg innych, mniejszych zmian.

Pamiętajcie jednak, że nie wprowadziliśmy jeszcze wszystkich elementów mapy. Niektóre z głównych funkcji też nie są jeszcze dostępne, na przykład burmistrzowie.

Udanej podróży!

Bruno