Wycieczki statkiem są fajne!

Drodzy miłośnicy kolei,

Od czasu Steam over Europe, możecie przewozić towary nie tylko przez lądy, ale i morza. Jest to możliwe dzięki temu, że każdy region ma swoją przystań, z której wyruszają statki na podróż do wszystkich innych regionów.

Podobnie, jak w przypadku magazynów, które znacie ze scenariusza USA, do przystani można dostarczać wszystkie odblokowane towary, a także odbierać towary, które się w niej znajdują. Cena za dostawy zależy od poziomu zapasów danego towaru. Możecie zarobić sporo pieniędzy, jeśli macie dostęp do poszukiwanego towaru.

Czas oczekiwania na załadunek przy odbieraniu towarów z przystaniu także zależy od poziomu zapasów danego towaru. Jeśli zapasy są odpowiednio duże, Wasze pociągi będą załadowane szybciej. Może się nawet zdarzyć, że czas oczekiwania będzie niższy niż w przedsiębiorstwie produkującym dany towar, co pozwoli szybciej zaspokoić potrzeby miasta.

Prezydent danego regionu decyduje o tym, jakie towary są importowane z innych przystani. Oczywiście statki przewiozą tylko towary, które faktycznie się tam znajdują. Jeśli na przykład statek odbierze 50 ton zabawek, ta liczba zniknie z zapasów danej przystani.

Obecnie transportowane towary są pokazane na ekranie importu i eksportu:

ImportExport_en2

Przystanie i handel morski mogą mieć wielkie znaczenie taktyczne w trakcie rozgrywki. Oto kilka przydatnych porad:

 • Wypełnijcie magazyny i przystanie przed rozpoczęciem się rozgrywki końcowej. Przydaje się także wypełnienie zapasów towarów, których miasto wkrótce będzie oczekiwało.
 • Wypełnianie pustego magazynu może być dobrą okazją do zarobku.
 • W późniejszych fazach gry przystanie mają często krótszy czas oczekiwania niż przedsiębiorstwa. Jeśli będziecie odbierać towary także z nich, możecie w sumie dostarczyć więcej towarów w tym samym czasie.
 • Dostarczanie i jednocześnie odbieranie towarów daje większe zyski i bonus integracji do ceny i czasu oczekiwania.
 • Gracze, którzy nie chcą mocno rozwijać swojej sieci kolejowej, mogą podłączyć się do magazynu lub przystani i przewozić towary stamtąd, bez potrzeby podłączania się do każdego przedsiębiorstwa.

Dobrej zabawy i bezpiecznej dalszej podróży
Zespół Rail Nation

Merken

3 thoughts on “Wycieczki statkiem są fajne!

 1. Hallo Haudegen,
  Sail Nation war nur ein Aprilscherz. Die Inhalte, die hier im Blog erklärt werden, findest du im Europa-Szenario von Rail Nation!

 2. Moin moin,
  wenn Ihr Spieler für Sail Nation haben möchtet währe es vorteilhaft wenn man auch die Server finden könnte !

  Ich möchte es eigentlich mal spielen aber da ich im Netz nur das Forum aber keine Server finde wird das wohl nichts.

  Wenn Ihr die Server nicht mehr versteckt gebt mir bitte bescheid.

Dodaj komentarz