Wycieczki statkiem są fajne!

Drodzy miłośnicy kolei,

Od czasu Steam over Europe, możecie przewozić towary nie tylko przez lądy, ale i morza. Jest to możliwe dzięki temu, że każdy region ma swoją przystań, z której wyruszają statki na podróż do wszystkich innych regionów.

Podobnie, jak w przypadku magazynów, które znacie ze scenariusza USA, do przystani można dostarczać wszystkie odblokowane towary, a także odbierać towary, które się w niej znajdują. Cena za dostawy zależy od poziomu zapasów danego towaru. Możecie zarobić sporo pieniędzy, jeśli macie dostęp do poszukiwanego towaru.

Czas oczekiwania na załadunek przy odbieraniu towarów z przystaniu także zależy od poziomu zapasów danego towaru. Jeśli zapasy są odpowiednio duże, Wasze pociągi będą załadowane szybciej. Może się nawet zdarzyć, że czas oczekiwania będzie niższy niż w przedsiębiorstwie produkującym dany towar, co pozwoli szybciej zaspokoić potrzeby miasta.

Prezydent danego regionu decyduje o tym, jakie towary są importowane z innych przystani. Oczywiście statki przewiozą tylko towary, które faktycznie się tam znajdują. Jeśli na przykład statek odbierze 50 ton zabawek, ta liczba zniknie z zapasów danej przystani.

Obecnie transportowane towary są pokazane na ekranie importu i eksportu:

ImportExport_en2

Przystanie i handel morski mogą mieć wielkie znaczenie taktyczne w trakcie rozgrywki. Oto kilka przydatnych porad:

  • Wypełnijcie magazyny i przystanie przed rozpoczęciem się rozgrywki końcowej. Przydaje się także wypełnienie zapasów towarów, których miasto wkrótce będzie oczekiwało.
  • Wypełnianie pustego magazynu może być dobrą okazją do zarobku.
  • W późniejszych fazach gry przystanie mają często krótszy czas oczekiwania niż przedsiębiorstwa. Jeśli będziecie odbierać towary także z nich, możecie w sumie dostarczyć więcej towarów w tym samym czasie.
  • Dostarczanie i jednocześnie odbieranie towarów daje większe zyski i bonus integracji do ceny i czasu oczekiwania.
  • Gracze, którzy nie chcą mocno rozwijać swojej sieci kolejowej, mogą podłączyć się do magazynu lub przystani i przewozić towary stamtąd, bez potrzeby podłączania się do każdego przedsiębiorstwa.

Dobrej zabawy i bezpiecznej dalszej podróży
Zespół Rail Nation

Merken