Przed nami wielka aktualizacja!

Drodzy miłośnicy kolei,

W „Steam over Europe„, nie tylko wprowadziliśmy w zeszłym roku nową mapę, ale całkowicie nową wersję gry w Rail Nation. W ramach procesu modernizacji planowaliśmy zoptymalizować wszystkie scenariusze, w tym w aplikacji mobilnej, pod względem wyglądu, a także struktury technicznej. Szybko po publikacji zorientowaliśmy się, że potrzebne są dalsze działania i możemy jeszcze wiele usprawnić.

W związku z tym przeanalizowaliśmy Wasze komentarze, usiedliśmy z graczami i zaczęliśmy dalsze prace. Nadszedł ten czas: pierwsza wielka aktualizacja Rail Nation jest gotowa! Aktualizacja ta jest już dostępna na naszych serwerach testowych.

Aktualizacja dotyczy najważniejszego dla Was elementu: nowego interfejsu użytkownika. Został on całkowicie przerobiony. Dodatkowo aktualizacja dodaje więcej technicznych funkcji, takich jak widżety i nowe Konto Plus. Wersja „Steam over Europe” posłużyła jako baza do wprowadzenia tych zmian, dlatego początkowo klasyczne serwery nie będą korzystać z pełnej aktualizacji. Ten obrazek pokazuje, jaka zawartość gry zostanie udostępniona w której wersji.

Wszystkie serwery w scenariuszu USA zostaną zaktualizowane do najnowszej wersji, a zatem dostaną nowy RTS (system kalkulacji w tle gry) i usprawnienia wydajności. Zmiana zawsze będzie następować przy następnym restarcie świata gry. Orientacyjne dane podane są w następującej tabeli.

Ta aktualizacja to wielki krok pod względem jakości gry i stabilności. Naszym długoterminowym celem jest zoptymalizowanie wszystkich scenariuszy pod względem technicznym i wizualnym, jako że pozwoli nam to bardzo uprościć proces dalszego rozwoju i konserwacji gry. Na przykład szybsze w implementacji i niezależne od scenariusza gry byłoby naprawianie błędów i dodawanie nowych elementów gry. Jednakże serwery klasyczne nie zostaną przeniesione na nową wersję przed 2018 r.

W nadchodzących tygodniach omówimy zawartość tej aktualizacji w szczegółach. Życzymy Wam dobrej zabawy, podróżujcie bezpiecznie!

Zespół Rail Nation